Hizmetlerimiz

Kişisel Verilerin Korunması

Kisisel verilerin korunması, bireylerin verilerinin baska kisi veya kuruluslar tarafından yetkisiz kullanımına karsı sahip oldukları bir haktır.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu”) uyarınca  vatandaşlar, veri sorumlusu olarak tanımlanan gerçek ve tüzel kişilere karşı birtakım haklarla donatılmış ve veri sorumlularına da birtakım yükümlülükler getirmiştir. Bu kanunun yürülüğe girmesi ile  birlikte kişisel veriler büyük bir merak konusu haline gelmiş ve her kesimden konuya ilgi duyulmaya başlanmıştır. 

[…] , veri sahibinin açık rızasıyla ve   KVKK’ nun 5 ve 6’ncı maddelerinde öngörülen hallerde genel ve özel nitelikli kişisel verileri işleyebilmektedir. Kişisel verilerin işlenmesi; kişisel verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, sınıflandırılması, ya da kullanılmasının engellenmesi gibi verileri üzerinden gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade etmektedir.

Kişisel veriler ile ilgili soruşturma ve davalarda müvekkillerimizi temsil etmekte ve bu konuda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

İletişim Bilgileri

  • Adres: Eyüp Sultan Mah. Yadigar Sok. 84 K:2 D:4 Sancaktepe Sancaktepe / İstanbul
  • Telefon: (0539) 483 24 25
  • E-Posta: mehmetsenol@senol-sayar.av.tr