Hakkımızda

Şenol-Sayar Hukuk Bürosu

 

Kisisel verilerin korunması, bireylerin verilerinin baska kisi veya kuruluslar tarafından yetkisiz kullanımına karsı sahip oldukları bir haktır.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu”) uyarınca  vatandaşlar, veri sorumlusu olarak tanımlanan gerçek ve tüzel kişilere karşı birtakım haklarla donatılmış ve veri sorumlularına da birtakım yükümlülükler getirmiştir. Bu kanunun yürülüğe girmesi ile  birlikte kişisel veriler büyük bir merak konusu haline gelmiş ve her kesimden konuya ilgi duyulmaya başlanmıştır. 

[…] , veri sahibinin açık rızasıyla ve   KVKK’ nun 5 ve 6’ncı maddelerinde öngörülen hallerde genel ve özel nitelikli kişisel verileri işleyebilmektedir. Kişisel verilerin işlenmesi; kişisel verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, sınıflandırılması, ya da kullanılmasının engellenmesi gibi verileri üzerinden gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade etmektedir.

Kişisel veriler ile ilgili soruşturma ve davalarda müvekkillerimizi temsil etmekte ve bu konuda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc vel fringilla est. Pellentesque sollicitudin non felis ut iaculis. Sed leo ex, placerat in mi a, eleifend euismod libero. Nunc non blandit ex, a faucibus nulla. Curabitur sit amet laoreet leo, id cursus tellus. Pellentesque nec lacus vitae libero suscipit egestas. Mauris in nisi consequat, fermentum ante non, consectetur nisi. Pellentesque ut metus id dui cursus aliquam id sed urna. Vivamus sed elit dui. Donec pulvinar egestas nisl sed bibendum. Cras dignissim quam purus, vitae congue risus pretium eu. Pellentesque orci justo, venenatis et dignissim vel, consectetur id lectus. Suspendisse dapibus diam nec neque efficitur lobortis. Integer maximus nulla lacus, nec finibus justo elementum sit amet.

Curabitur fermentum ligula vel nisi semper aliquam. Vestibulum eu elementum sem. Quisque lacinia ligula sed viverra sodales. Nulla ex arcu, finibus id sodales a, pretium vitae sapien. Vivamus viverra in urna quis aliquet. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Pellentesque tellus nibh, semper eget tortor at, pulvinar vehicula lectus. Nullam egestas, lectus eu condimentum imperdiet, ex eros pharetra lorem, at euismod sapien nisi eget mauris. Vivamus tincidunt magna id eros elementum, et ultrices lorem molestie. Vestibulum ultrices, urna at porttitor accumsan, urna elit tempor velit, in ultricies libero eros ac est. Phasellus ut mauris at quam egestas condimentum quis sit amet est.